Predsjednik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević, saopštio je da je odbornik te partije u Skupštini Glavnog grada Ranko Milić stavljen na crnu listu jer je učestvovao u odbrani teritorijalnog integriteta i suvereniteta SFRJ, ali i da će svakako znati da se odbrane od ovog novog hrvatskog napada na teritorijalni integritet i nezavisnost Crne Gore.
“U saznanju smo da je nakon sjednice Skupštine Glavnog grada, nakon diskusije odbornika Demokratske narodne partije Ranka Milića, u kojoj je govorio o svom učešću u odbrani Ustava i zakona SFRJ, pokrenuta procedura za njegovo stavljanje na crnu listu i prema našim informacijama, taj postupak je ekspresno završen. U toj akciji je aktivno učestvovao ambasador Hrvatske u Crnoj Gori Veselko Grubišić, zajedno sa predstavnicima Ministarstva vanjskih poslova i djelovima ANB-a”, kazao je Knežević.
Dodaje da je Hrvatska zbog slobode govora Ranka Milića, odbornika DNP-a, stavila na crnu listu jer je, kao hiljade Crnogoraca, “branio teritorijalni integritet i suverenitet SFRJ”.