Најновији скандал у режији Министарства вањских послова, које је преко ноћи Љетњу школу за младе дипломате „Гавро Вуковић” преселило из Берана на Цетиње, само зато што им је засметала традиционална тробојка, представља врхунац политичког лудила и лицемјерства које тренутно влада црногорском дипломатијом.
Овај чин није никакав „технички разлог”, како то немушто покушавају да сакрију, већ панични бијег Ервина Ибрахимовића и његових идеолошких ментора од историјске стварности и идентитета земље у којој министрују. Ервин Ибрахимовић, заједно са својом Бошњачком странком, демонстрира неку врсту политичког квантног битисања јер у исто вријеме би да сједи у фотељама које су му омогућили српски гласови и парламентарна већина, а са друге стране, заједно са Ранком Кривокапићем и дукљанским остацима, бјежи главом без обзира чим види заставу под којом је управо та Црна Гора настала и под којом је војвода Гавро Вуковић дипломатисао.
Они би да отварају школу која носи име министра вањских послова књажевине Црне Горе, сина славног војводе Миљана Вукова али без симбола Српства који су били темељ те и такве Црне Горе. Војвода Гавро Вуковић се није стидио тробојке, нити су се Васојевићи стидјели свог српства ни тада ни данас. Али се зато данас фотељаши из Бошњачке странке, који су за пар процената власти спремни да прогутају сваку антисрпску жабу, стиде онога што је историјска вертикала ове земље.
Поручујем Ервину Ибрахимовићу и свима онима који мисле да се интегрално српство и његови симболи могу избрисати декретима и ноћним селидбама на Цетиње да Беране и Васојевићи су били и остали бедем српског идентитета. Српска тробојка није симбол који изазива нелагоду код било кога ко је добронамјеран, али очигледно изазива панику код оних чија се политика заснива на трговини и потискивању српског народа.
Не можете побјећи од тробојке колико год брзо бјежали према Цетињу, јер истина о српском карактеру историјске Црне Горе живи у сваком граду, од Берана преко Никшића па све до приморја. Ваше политичко квантно битисање, гдје сте истовремено и „грађанска” опција и екстремни заступници антисрпске хистерије, убрзо ће доживјети свој политички крах. Српски народ у Црној Гори више неће нити може толерисати да они које финансирамо и који сједе у владајућим институцијама понижавају наше светиње, нашу историју и наше заставе.
С поштовањем
Спасоје Томић